Jäsenseurat

Ahlaisten Urheilijat, AhlU
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Mikko Pihala
Osoite: Ahlaistentie 725, 29700 Ahlainen
Sähköposti: mikkopi@yahoo.com

Eurajoen Veikot, EuVe, www.eurajoenveikot.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Kimmo Kopra 050 542 1481
Sähköposti: kimmo.kopra@tvo.fi
Seuran yhteyshenkilö
Nimi: Johanna Rimpelä, 050 3487 229
Osoite: Salmintie 101, 27170 Eurajoki
Sähköposti: johanna.rimpela@hotmail.com
Seuran nuorisovalmennus (12-17v) ja nuorisopäällikkö (alle 12v)
Nimi: Elina Käkelä 044 582 9576
Sähköposti: elina.kakela@gmail.com  Osoite: Naavapolku 1 27100 Eurajoki

Euran Raiku, EuRa, www.euranraiku.fi
Seuran yhteyshenkilöt
Nimi: Jyrki Nordberg ja Teijo Kööpikkä
Sähköposti: jyrki.nordberg@dnainternet.net ja teijo.koopikka@euranraiku.fi
Osoite: Euran raiku ry, Kauppatie 4 27500 Kauttua
Nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Tuija Helander 040 549 1074
Sähköposti: tuija.helander@pp.nic.fi   Osoite: Peltotie 12 27500 Kauttua
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Anne Heino 040 558 1627
Sähköposti: anne.heino@hk-ruokatalo.fi   Osoite: Kruunantie 2 27510 Eura
Seuran toiminnanjohtaja
Nimi: Teijo Kööpikkä
Sähköposti: teijo.koopikka@euranraiku.fi

Euran Työväen Urheilijat, ETU
Seuran yu-jaoston yhteyshenkilö
Nimi: Teemu Haitti 0500 598 293
Sähköposti: eurantyovaneurheilijat@hotmail.com  Osoite: Luhtakuja 4 27500 Kauttua

Harjavallan Jymy HaJy, www.harjavallanjymy.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Jarmo Lehtonen 050 346 8312
Sähköposti: jarmo.lehtonen@ar-carton.com   Osoite: Elokatu 14 29200 Harjavalta

Harjavallan Työväen Urheilijat, HTU
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Tomi Rantanen 044 522 7836
Sähköposti: rantanen.tomi@suomi24.fi Osoite: Ilmarisenkatu 2b7 29200 Harjavalta

Hinnerjoen Yritys, HinnY 
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Anne Saari 040 772 1048
Sähköposti: anne.saari@lahivakuutus.fi   Osoite: Ruopantie 353 27600 Hinnerjoki

Honkajoen seudun Urheilijat, HSU, www.honkajoenseudunurheilijat.fi/
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Nina Schultz  050 303 2135
Sähköposti: nina.schultz@honkajoki.fi Osoite: Ennunkatu 1B as 4, 38700 Kankaanpää

Huittisten seudun Yleisurheilu 95, HsYU, www.esanet.fi/yu95/
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Jyrki Välkkynen 044 556 1799
Sähköposti: jyrki.valkkynen@dnaiternet.net Osoite: Marjamäenkatu 20 32700 Huittinen
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Paula Järvi 040 758 3831
Sähköposti: paula.jarvi@suomi24.fi   Osoite: Raijalantie 29 32700 Huittinen

Isojoenrannan Mahti, IsoM
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Pekka Nurmi (02) 639 2515
Sähköposti: pekka.ju.nurmi@gmail.com Osoite: Karjasillantie 58 28240 Pori

Kaaron Roima, KaaRo 
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Kari Välimäki 041 462 3968
Osoite: Antintie 3 26410 Kaaro

Kankaanpään Maratonklubi
Nimi: Jouni Välisalo 045 638 5101
Sähköposti: kankaanpäänmaraton@jippii.fi

Kankaanpään seudun Leisku, KSL, www.kankaanpaanseudunleisku.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Matti Kero (02) 630 5400, 040 82 00729
Sähköposti: matti.kero@leisku.fi Osoite: Pälkkitie 16 28190 Pori
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Matti Kero (02) 630 5400, 040 82 00729
Sähköposti: matti.kero@leisku.fi Osoite: Pälkkitie 16 28190 Pori
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Marja-Liisa Kero 040 573 6666
Sähköposti: marja-liisa.kero@leisku.fi  Osoite: Pälkkitie 16 28190 Pori

Kankaanpään Urheilijat, KankU, www.kankaanpaanurheilijat.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Jorma Hietamäki 02 5733 241, 050 344 5295
Sähköposti: jh1955@live.com Osoite: Sorvanraitti 3 A 8, 38700 Kankaanpää
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Hannu Juhola  0400 784 806
Sähköposti: hannujuhola@hotmail.com  Osoite: Naapurinkatu 9 38700 Kankaanpää
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Leena Loukkaanhuhta 044 578 8889
Sähköposti: leena.loukkaanhuhta@eposa.fi
Osoite: Isoviidantie 76, 38700 Kankaanpää

Karvian Kiri, KarKi
Jaakko Hietaluoma
Osoite: Hietaluomantie 56
39930 Karvia
Sähköposti: jaakko.hietaluoma@gmail.com

Kihniön Urheilijat, KihU, www.kihnionurheilijat.com
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Anne Teikari 050 357 0116
Sähköposti: anneteikari@mymail.fi
Osoite: Lielahdentie  5 39820 Kihniö

Kiikoisten Kirma, KiiKi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Hanna Pihlajamäki 041 343 2877
Osoite: Huhtakuja 1, 38360 Sastamala
Sähköposti: hanna.pihlajamaki@hotmail.com
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Heidi Ojala 040 535 9686
Sähköposti: heidiannimaria@hotmail.com  Osoite: Kellarimäentie 3 38360 Kiikoinen

Kiukaisten Kisailijat, KiuKis, http://kisailijat.seura.me/
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Janne Haapaniemi 0400 159 696, 040 531 9401
Sähköposti: haapajvc@dnainternet.net  Osoite: Mäkelänkaari 16 27400 Kiukainen
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Sanna Lehtimäki 044 372 4085
Sähköposti: sannaol@luukku.com  Osoite: Sirkankatu 26 28120 Pori
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Sanna Lehtimäki 044 372 4085
Sähköposti: sannaol@luukku.com  Osoite: Sirkankatu 26 28120 Pori

Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu ry, K-KV
Seuran puheenjohtaja
Nimi: Katri Tuominen 040 197 8522
Sähköposti: katri.tuominen72@gmail.com Osoite: Parmanseimi 4 32800 Kokemäki
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Pilvi-Sisko Godin
Sähköposti: pilvisisko.godin@gmail.com Osoite: Asevelitie 20 32810 Kokemäki

Kullaan Urheilijat, KullU
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Heikki Santa-Nokki (02) 559 1287, 040 507 0715
Osoite: Levanpellontie 232 29340 Kullaa
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Jouko Tuokko 044 5545 990
Osoite: Ollilankuja 4 29350 Palus

Kyläsaaren Kajastus, KylKaj
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Erkki Niinisalo 040 512 7615
Sähköposti: erkki.niinisalo@valmet.com  Osoite: Kankaantie 13 B 6 28760 Pori

Köyliön Lallit, KöLa, www.koylionlallit.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Timo Lehtonen 041 4937 579
Sähköposti: timo.lehtonen@koylionlallit.fi Kookantie 1, 27710 Köyliö

Lapin Salama, LaSa
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Heli Lehtonen 044 533 4924
Osoite: Murtamontie 529 27230 Lappi
Seuran yu-jaoston yhteyshenkilö tai toiminnanjohtaja (postit)
Nimi: Seppo Ala-Siuru: 044 524 0235
Sähköposti: seppo.ala-siuru@dnainternet.net Osoite: Pajalantie 9 as 1 27230 Lappi

Lapin Tempo, LaTe
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Veijo Aro-Heinilä 02-8260826
Sähköposti: veijoah@netti.fi Osoite: Vahelankuja 5,27230 Lappi
Sihteeri ja kirjeenvaihtaja
Nimi: Marita Niemi-Koivisto 050 301 2668
Sähköposti: marita.niemi@hotmail.com Osoite: Pellivahe 4, 27230 Lappi
Yleisurheilujaoston vetäjä
Nimi: Hemmo Vieno 02-8260264 tai 050 3246082
Osoite: Tapulikuja 6, 27230 Lappi

Lauttakylän Luja,LLuja
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Toivo Immonen 040 839 1198
Sähköposti: timmonen@technip.com  Osoite: Kangastie 1141 32700 Huittinen
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Kari-Pekka Lax 050 366 6185
Sähköposti: kari-pekka.lax@huittinen.fi  Osoite: Huikankulmantie 48 32700 Huittinen
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Elina Savolainen 040 707 6959
Sähköposti: elina.savolainen2@gmail.com  Osoite: Ritakallionmaantie 163 32700 Huittinen

Lauttakylän Pyry, LaPy
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Marko Reunanen 040 520 4531
Sähköposti: marko.reunanen@metsatissue.com
Osoite: Tuluskatu 1 C26, 33580 Tampere

Lavian Kisa, LaKi
Seuran puheenjohtaja
Nimi: Jarmo Uusitalo 050 325 3732
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Kirsi Tolppa 050 598 0046
Sähköposti: kirsi.tolppa@gmail.com Osoite: Parpontie 9 38600 Lavia

Luvian Veto, LuVe
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Ulla Joopi 040 536 8171
Sähköposti: ultsikka@suomi24.fi  Osoite: Sauramontie 63 29100 LUVIA

Merikarvian Into, MeI, www.merikarvia.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Satu Rantaneva 040 779 5133
Sähköposti: satu.rantaneva@gmail.com  Osoite: Antintie 19 D10 29900 Merikarvia

Nakkilan Vire, NaVire, www.nakkilanvire.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Mia Rantala
Sähköposti: mia.rantala78@gmail.com
Osoite: Porintie 327, 29250 Nakkila
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Paula Nurmi 050 911 4660
Sähköposti: paula.nurmi@nakkilanvire.fi Osoite: Porintie 6 29250 Nakkila
Kestävyysjuoksuvastaava
Nimi: Jarkko Kujamäki 040 566 3433
Sähköposti: jarkko.kujamaki@nakkila.fi Osoite: Korpelankuja 115 29250 Nakkila

Nakkilan Wisa, NaWisa, www.nakkilanwisa.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Kari-Pekka Kankeri  t: 02 537 3424
Sähköposti: kari-pekka.kankeri@luukku.com  Osoite: Kankerintie 75 29250 Nakkila

Noormarkun Nopsa, NoNo, www.noormarkunnopsa.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Esa Kohtamäki 044 701 8340
Sähköposti: esa.kohtamaki@gmail.com  Osoite: Paavonkuja 3 29600 Noormarkku
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Seppo Välimäki 044 575 1524
Sähköposti: seppo.valimaki@noormarkunnopsa.fi
Osoite: Aittalahdentie 22 29600 Noormarkku
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Jori Lope 050 585 8545
Sähköposti: jori.lope@dnainternet.net Osoite: Ojarannantie 4 29600 Noormarkku
Kestävyysjuoksuvastaava
Nimi: Timo Välimäki 0400 123 929
Sähköposti: timo.valimaki@luvata.com  Osoite: Kettupolku 9 29600 Noormarkku

Parkanon Urheilijat, ParkU
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Kimmo Kyosti 050 514 9422
Sähköposti: kimmo.kyosti@pp.inet.fi Osoite: Niemenkatu 3 39700 Parkano
Seuran yhteyshenkilö
Nimi: Tarja Leppänen 0400 688 727
Osoite: Sorttantie 22 39660 Lapinnneva

Porin Pyrintö, PoPy, www.porinpyrinto.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Risto Vehmas 0400 937 552
Sähköposti: risto.vehmas@porinpyrinto.fi Osoite: Kalevanpuisto 1 28120 Pori
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Risto Vehmas 0400 937 552
Sähköposti: risto.vehmas@porinpyrinto.fi  Osoite: Kalevanpuisto 1 28120 Pori
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Salla Vehmas 040 727 2881
Sähköposti: salla.vehmas@suomi24.fi Osoite: Kryssikuja 4 A3 29100 Luvia

Porin Tarmo, PoTa, www.porintarmo.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Erkki Kangas 044 569 3690
Sähköposti: erkki.kangas@porintarmo.fi  Osoite: Säästäjänkatu 3 as 1 28360 Pori
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Veijo Alander 0400 323 152
Sähköposti: veijo@alander.fi
Osoite: Ruusutie 4 28600 Pori

Porin Yleisurheilu, PorY, www.porinyleisurheilu.fi
Seuran puheenjohtaja
Nimi: Seija Uusiniemi-Heino 050 492 5172
Sähköposti: seija.uusiniemi-heino@netti.fi  Osoite: Suulotintie 25 28610 Pori
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Tapio Rimpelä 044 015 2005
Sähköposti: porinyleisurheilu@luukku.com Osoite: Puhurintie 7 D 60 28370 Pori
Seuran kunniakierrospäällikkö

Preiviikin Kiri, PrKiri
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Tuomas Kesäläinen
Sähköposti: preiviikin.kiri@gmail.com
Osoite: Marjakuusentie 4, 28660 Pori

Punkalaitumen Kunto, PunKu
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Jari Pitkänen 0400 121 768
Sähköposti: kuljetus.pitkanen@luukku.com  Osoite: Kanteenmaantie 31 31900 Punkalaidun
Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Joni Salminen 044 546 9308
Sähköposti: Jonisalminen602@hotmail.com  Osoite: Murronharjuntie 31900 Punkalaidun
Seuran kunniakierrospäällikkö
Nimi: Jari Niemi Matkapuhelin: 040 527 6950
Sähköposti: niemi.jari@suomi24.fi  Osoite: Kanteenmaantie 138 31900 Punkalaidun

Rauman Työväen Urheilijat, RTU, www.saunalahti.fi/rautu
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Markku Malmsten (02) 834 3256, 050 552 6140
Sähköposti: markku.malmsten@saunalahti.fi  Osoite: Paloahteentie 15 E 26100 Rauma
Seuran nuorisovalmennus- (12-17v)ja nuorisopäällikkö (alle 12v)
Nimi: Markku Malmsten (02) 834 3256, 050 552 6140
Sähköposti: markku.malmsten@saunalahti.fi
Osoite: Paloahteentie 15 E 26100 Rauma

Rauman Urheilijat, RU, www.raumanurheilijat.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Tapio Nordvall 040 5234 003
Sähköposti:  tapio.nordvall@gmail.com Osoite: Kettutie 30, 26200 Rauma

Säkylän Urheilijat, SäU, www.sakylanurheilijat.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Jukka-Pekka Puumalainen, Taunolankuja 3  27800 SÄKYLÄ 044 270 9791

Seuran yu-jaoston yhteyshenkilö
Nimi: Merja Ääri merja.k.aari@gmail.com  050 318 7300

Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Rami Sillanpää 040 5123609; rami.sillanpaa67@gmail.com

Seuran nuorisopäällikkö (alle -12v)
Nimi: Jenni Hulmi 050 4070325
Sähköposti: jenni.hulmi@dnainternet.net

Siikaisten Sisu, SiiSi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja ja nuorisopäällikkö
Nimi: Keijo Silvola 040 514 4834
Sähköposti: keijo.silvola@pp1.inet.fi  Osoite: Mikkolanmäentie 5 29810 Siikainen
Seuran kunniakierrospäällikkö
Nimi: Aulis Suominen 0400 125 452
Sähköposti: aulis.suominen@luukku.com  Osoite: Mikkolanmäentie 3 29810 SIIKAINEN

Suodenniemen Urheilijat, SuodU, www.suodu.net
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Miia Lumiaianen 041 577 5074
Sähköposti: miia.lumiainen@kopteri.net  Osoite: Vesunnintie 240 38510 Suodenniemi

Ulvila Sport Team, UST
Seuran puheenjohtaja ja kunniakierrosvastaava
Nimi: Maarit Salesto-Saarni, 040 5151 401
Sähköposti: maarit.vesa@gmail.com Osoite: Peltotie 5 28400 Ulvila
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Juha Virta 050 434 2729
Sähköposti: juhavirta1@wippies.fi Osoite: Sauramotie 21 28450 Vanha-Ulvila

Ulvilan Ura, UlvUra, www.ulvilan.ura.fi
Seuran puheenjohtaja
Nimi: Jari Holmberg 050 333 3860
Sähköposti: jari.holmberg@luukku.com Osoite: Hiekkatie 16 28400 Ulvila

Vammalan seudun Voima, VsV, www.vammalanseudunvoima.fi
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Leila Salmi 050 3433 910
Sähköposti: leila.salmi@kopteri.net
Osoite: Kolmiotie 4 38300 Kiikka
Seuran nuorisovalmennuspäällikkö (12-17v)
Nimi: Mikko Viitamaa 050 486 8315
Sähköposti: mviitamaa@gmail.com
Osoite: Paavo Kolin katu 10 C19 33720 Tampere
Seuran nuorisopäällikkö (alle 12 v)
Nimi: Marita Iso-Ropo 050 564 3220
Sähköposti: marita.iso-ropo@kopteri.net
Osoite: Toivonniementie 43 38210 Sastamala

Vampulan Urheilijat, VampU
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Asko Kokkonen (02) 765 1525, 040 842 1837
Sähköposti: asko.kokkonen@teliasonera.com
Osoite: Hepotie 7 32610 Vampula

Vasaraisten Isku, VasIs,
Seuran yu-jaoston puheenjohtaja
Nimi: Jari Hannula 050 542 5072
Osoite: Hepoalhontie 46 26740 Vasarainen
Seuran yu-jaoston yhteyshenkilö
Nimi: Tarja Markkanen (02) 823 6464
Sähköposti: tarleena.markkanen@gmail.com
Osoite: Kodisjoentie 355 a 26740 Vasarainen

Vastaa